Jaki prezent podarować na chrzest dziecka?

Chrzest dziecka to druga, zaraz po narodzinach – w rodzinach wierzących, najważniejsza okazja, by sprawić przyjemność prezentem dziecku i jego rodzicom. Jeśli więc nasz okazje wybrać się na chrzest, a co więcej – jesteś rodzicem chrzestnym, zadbaj o to, by kupić odpowiedni prezent. Powinien być on przemyślany, bezpieczny i najlepiej na tyle dobrze dobrany, by służyć dziecku przez długi czas Jeśli jednak nie wiesz, jak się za to zabrać, poniższy poradnik z pewnością ci pomoże.

Jak wybierać prezenty?

Wybór odpowiedniego prezentu na chrzest dziecka to trudna sprawa. Pociecha jest jeszcze bardzo mała i wiele zabawek nie będzie się dla niej nadawało. Jednak zawsze da się wybrać coś, co z pewnością przypadnie do gustu rodzicom i samemu maleństwu.

Przede wszystkim należy dostosować zabawkę do wieku malucha. Niemowlaki są zbyt małe, żeby mogły spędzać czas na układaniu kloców czy bieganiu za piłką, trzeba więc pomyśleć nad czymś, co będzie dla nich odpowiednie – jak karuzela do łóżeczka, czy usypiający, szumiący miś. Tego typu zabawki produkowane są specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach, dzięki czemu do ich stworzenia wykorzystywane są jedynie najlepszej jakości bezpieczne materiały.

Zwracaj uwagę na to, z czego wykonywane są zabawki i czy posiadają niezbędne certyfikaty, takie jak CE – Unijny certyfikat świadczący o spełnianiu rygorystycznych wymogów Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktów. Opatrzone znakiem CE produkty dadzą ci pewność, że nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia pociechy. Podobnie jest w przypadku certyfikatów takich jak GOTS czy Oeko-Tex Standard 100 jednak dotyczące one produktów szytych z tkanin. Opatrzone nimi towary gwarantują, że zostały wykonane z materiałów co najmniej w 95% ekologicznych, które nie zawierają szkodliwych substancji mogących negatywnie wpłynąć na komfort, zdrowie a nawet życie dziecka.

Pamiętaj również o tym, by nie kupować pastelowych zabawek. Chociaż wydają się ładne, doskonale wpasują się do niemowlęcej sypialni i z pewnością wizualnie spodobają się rodzicom, nie będą zbyt korzystne dla dzieci. W najwcześniejszym okresie życia dzieci rozróżniają bardzo niewiele kolorów, podstawowymi z nich są: czerwony, biały i czarny. Dlatego też, kupując zabawkę, postaw na produkty w tych właśnie kolorach. Im bardziej wzorzyste, tym lepiej, bowiem to właśnie wzory najlepiej pobudzą i rozwiną wzrok niemowlaka.

Duże znaczenie mają również materiały, z których wykonywane są zabawki. Produkty takie jak metkowiec sensoryczny doskonale sprawdzą się jako prezent dla malucha, bowiem stworzone są z materiałów o różnych kolorach, wzorach, grubościach i fakturach, a wszyte są zazwyczaj w kawałek materiału, we wnętrzu którego znajduje się szeleszcząca wyściółka. Dzięki tego typu zabawkom dziecko będzie rozwijało wiele zmysłów na raz, co sprawi, że rozwinie się szybciej i lepiej, niż podczas zabawy przedmiotami stymulującymi tylko jeden zmysł jednocześnie.

Jakie prezenty wybierać?

Wiesz już, na co zwracać uwagę, gdy wybierasz prezent na chrzest dla maluszka, jeśli jednak dalej nie umiesz się zdecydować, nie martw się! Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia i przemyślenia sprawy. Kupowanie prezentu zawsze wymaga znajomości osoby, którą się obdarowuje, w przypadku niemowlaków nie jest inaczej, pop prostu trudniej dowiedzieć się, czego pociecha może chcieć. Tu z pomocą przyjdą rodzice. Podpytaj ich o to, co lubi ich dziecko, jakie zabawki już mają, a jakich im jeszcze brakuje. Możliwe, że samo podpowiedzą ci, co najlepiej kupić, a jeśli nie, będziesz już mieć podstawową wiedzę, na bazie której możesz wymyślić coś przydatnego.

Warto zainteresować się zabawkami, takimi jak maty czy stołu edukacyjne. Tworzone wprawdzie dla nieco starszych dzieci, skonstruowane są tak, że już kilkumiesięczne maluchy będą mogły się nimi bawić. Umieszczone są na nich różnorodne zabawki, które pobudzą wiele zmysłów pociech na raz, dzięki czemu będą rozwijały się w optymalnym tempie.

Dobrym wyborem będą również zabawki, które rodzice będą mogli przyczepić do łóżeczka, fotelika, wózka czy nosidełka. Wszelkiego rodzaju paski z zabawkami, metkowce sensoryczne, misie Szumisie, karuzele i tym podobne pozwolą rodzicom zapewnić maluszkom rozrywkę i rozwój w trakcie podróży bądź w domu. Nie są to produkty drogie, a możesz dzięki nim nie tylko sprawić przyjemność dziecku, ale również pomóc rodzicom.

Nie zapominaj również o samych rodzicach chrzczonych pociech. Często nie trzeba kupować zabawek, a lepiej postawić na przydatne akcesoria, które pomogą im w opiece nad pociechą. Nowy smoczek, butelka, elektroniczna niania czy kubek niekapek to tanie i przydatne przedmioty, z których rodzice na pewno będą zadowoleni. Jeśli zaś chcesz kupić coś droższego, zastanów się nad wyborem wózka, nosidełka bądź odpowiedniej maty edukacyjnej, dzięki którym w praktyczny sposób pomożesz rodzicom zapewnić pociesze komfort i rozrywkę, dzięki którym ich życie stanie się prostsze i przyjemniejsze.

Materiał zewnętrzny

Story Page