Skuteczne sposoby ochrony komputera

sposoby ochrony komputeraOsoby, które poważnie myślą o zabezpieczeniu swojego komputera muszą zastanowić się między innymi nad szyfrowaniem danych i przepływie danych przez VPN. Warto też zmienić klasyczny program do wysyłania wiadomości mailowych takim, który umożliwia szyfrowanie ich zawartości.

Jednym z podstawowych rozwiązań w tym zakresie wydaje się przeglądarka Tor, która obecnie jest jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na możliwość korzystania z wersji polskojęzycznej. Jej wykorzystanie pozwala na śledzenie tych witryn, które odwiedzamy przez pośrednika. Tor utrudnia też stronom odkrycie, jaka jest nasza rzeczywista aktualizacja.

jak chronić komputerInnym rozwiązaniem jest wtyczka Https Everywhere. Jest to rozwiązanie, które samo wymusza połączenie szyfrowane, co ułatwia nam życie i zapewnia znacznie większą wygodę. Kolejnym rozwiązaniem jest wzmiankowany już VPN, a więc usługa, której zadaniem jest zabezpieczenie połączenia. VPN sprawia, że nie tylko dostawca usługi, ale również inni pośrednicy nie wiedzą, jaki rodzaj danych jest właśnie przez nas przesyłany. Nie chodzi tu zresztą jedynie o treść, ale również o rodzaj danych. Usługi tego rodzaju są płatne, co różni je od Tor, jeśli jednak zależy nam na komforcie połączenia charakteryzującego się wysoką szybkością, warto zastanowić się nad skorzystaniem z nich.

Możliwości jest sporo, łatwo więc wybrać taką, która w największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Ciekawym rozwiązaniem jest też Bitlocker oraz FileVault (nazwa zmienna w zależności od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystamy). Rozwiązanie to może okazać się szczególnie korzystne, umożliwia bowiem skuteczne szyfrowanie dysku zewnętrznego.

Oczywiście, w sieci można też znaleźć programy, które znakomicie sprawdzają się wówczas, gdy zależy nam jedynie na szyfrowaniu pojedynczych plików. Tu warto pamiętać, że opcja ta nie jest domyślna na każdym telefonie. Szczególna ostrożność jest zalecana zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z użytkownikami systemu Android, zawsze warto więc ocenić stan tej opcji w ustawieniach zabezpieczeń telefonu.

Story Page