Chroń się przed natrętami – strzeż informacje na swoim dysku.

ochrona informacji na dyskuDo tej pory nie wynaleziono jeszcze idealnego sposobu na ochronę naszych danych, informacji znajdujących się w komputerze, rozmów prowadzonych poprzez wirtualne komunikatory czy wiadomości na poczcie elektronicznej.

W każdym przypadku zawsze trzeba się liczyć z tym, że znajdzie się ktoś, kto złamie hasło i kody dostępu, ale najgorszą wersja wydarzeń jest to, że znajdzie się osoba która fizycznie będzie miała kontakt z naszymi urządzeniami elektronicznymi. Bez względu na rodzaje zabezpieczeń jakie zainstalujemy, można uzyskać poprzez odpowiednie narzędzia informatyczne praktycznie wszystkie informacje i dane jakie mamy na naszym komputerze. Może się zdarzyć także sytuacja, że w systemie komputerowym ktoś umieści oprogramowanie śledzące nasze poczynania wirtualne, a będzie to tak skrzętnie ukryte, że nikt się n ie zorientuje. Taka sytuacja praktycznie czyni nas bezbronnymi, jeśli wcześniej nie postaramy się o odpowiednie szyfrowanie danych na dysku.

szyfrowanie danych na komputerzeCałkowite zaszyfrowanie danych na twardym dysku jest bardzo praktyczne ze względu na to, że złamanie kodów dostępu jest pracochłonne i zabiera sporo czasu, a do tego napastnik musi posiadać odpowiednią wiedzę informatyczną. Wiele przypadków pokazało, że szyfrowanie dysków przynosi pozytywne efekty na długi okres czasu. Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka ONZ, nikt nie może ingerować w czyjeś życie prywatne, jeśli dana osoba nie wyraziła na to zgody. W sferę prywatną wlicza się życie domowe, rodzinne, korespondencję, a także wszelkie prywatne dane. Nie wolno także nikogo obrażać, ani poniżać w jakikolwiek sposób.

Każdy na prawo dbać i chronić swoją prywatność, a jeśli dana osoba ma ochotę dzielić się z innymi swoją prywatnością, niech dzieje się to tylko i wyłącznie za jej zgodą. Natomiast jeśli ktoś chce, a nawet w niektórych wypadkach powinien chronić informacje zebrane w plikach komputerowych, powinien poważnie pomyśleć nad zaszyfrowanie. Szczególnie powinny zadbać o to osoby pracujące jako prawnicy, lekarze czy księgowi. Dodatkowo, dobrze zaszyfrowane urządzenie nie przysporzy nam dodatkowej pracy przy sprzedaży, ponieważ nie trzeba czyścić nośników.

Story Page