5 sposobów na zabezpieczenie danych na komputerze

dobre hasło w komputerzePo pierwsze: dobre hasła

Oczywiście wymyślane kolejnych haseł na pewno będzie dla wielu osób kłopotliwe. Ale nie możemy zachowywać się tak, że zostawiamy swoje dane bez żadnej ochrony i zabezpieczenia, a tak jednak zachowuje się nadal wiele osób. Trzeba pamiętać również o tym, że swoje hasła należy zmieniać, ponieważ ich powtarzanie to prosty sposób do tego, by zostać okradzionym z własnych danych i informacji, które przechowujemy na komputerze czy innych urządzeniach. Unikamy również haseł, które łatwo się z nami kojarzą.

Po drugie: solidna zapora sieciowa

Jeszcze około 10 lat temu praktycznie zdecydowana większość internatuów korzystała z sieci przy zastosowaniu dobrej zapory. Jednak po jakimś czasie doszło do tego, że takie programy straciły na popularności i obecnie nie są już tak powszechnie wykorzystywane. Ludzie zaczęli rezygnować ze swojego bezpieczeństwa, ponieważ bardziej im zależało na szybkim transferze i chcieli mieć pełny dostęp do sieciowych danych. Sporo osób wybrało inne rozwiązania niż zapory. Jednak tak naprawdę nadal, jeśli chcemy myśleć o swoim bezpieczeństwie to zapora sieciowa powinna mieć dla nas znaczenie i nie powinniśmy o niej zapominać, ponieważ właśnie dzięki niej dbamy skutecznie o swoje dane. Dobrze przygotowana zapora na pewno nie zwolni nam internetu a da dobre zabezpieczenie.

Po trzecie: regularne skanowanie komputera

skanowanie komputeraTrzeba pamiętać, że nawet najlepsze programy są jednak nadal za twórcami wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Dlatego właśnie dlatego trzeba pamiętać o tym, że stała aktualizacja wirusów jest ważna i trzeba sprawdzać jak najczęściej nasz sprzęt. Jeśli tylko coś będzie się działo to znak, że coś się dzieje i będzie trzeba szybko skanować swoje urządzenie przez program antywirusowy. To ważna kwestia, ponieważ jeśli pojawi się u nas jakieś oprogramowanie wirusowe to niestety bardzo niebezpieczna sytuacja, z którą będzie trzeba sobie jakoś poradzić. Regularne skanowanie pozwoli nam przechwycić problemy zanim te zaczną czynić poważne szkody.

Story Page