Jak zabezpieczyć swój telefon?

jak zabezpieczyć telefon1. Signal (aplikacja na Androida i iOS)

Aplikacja, która zastępuje domyślny program do SMS-ów. To ona będzie również dawała możliwość bezpośrednich rozmów telefonicznych. Wszystko szyfrowane będzie po stronie klientów. Inaczej niż w zwykłym telefonie nie będzie już możliwości kontrolowania rozmów czy Sms-ów jeśli obie strony mają taki program. Jest on prosty i pozwala na zabezpieczenie swojego telefonu w należyty sposób. Intuicyjna obsługa sprawia, że dosłownie każdy bez większych problemów sobie z nim poradzi. Mamy także drugą opcję przygotowywaną na komputery stacjonarne.

2. Orbot (aplikacja na Androida)

To program, który daje nam możliwość tunelowania ruchu dla wybranych aplikacji w ramach sieci Tor. Obecnie ma się pojawiać również opcja VPN, która powiększy możliwości tej opcji.

3. VPN

zabezpieczenie telefonuTak samo jak w przypadku komputera również w telefonie zabezpieczenie z VPN jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje skuteczne maskowanie danych. Warto wybrać dostawcę, który nie pobierze dodatkowych opłat. Jak chronić swoją prywatność najważniejsze rady, jakie można tutaj wspominać to oczywiście szyfrowanie danych z zastosowaniem VPN. Można także stosować specjalne rozwiązania, które będą szyfrować SMS-y oraz rozmowy telefoniczne. W sieci mamy różne poradniki, które ułatwią nam takie szyfrowanie.

smartfonyranking.pl

Pojawiają się aplikacje, które są łatwe w użyciu i dają nam wiele możliwości. Na pewno bez problemu sobie z nimi poradzimy. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma rozwiązań, które będą nas chronić w 100%. Jest to jednak pewna ochrona, która utrudnia włamanie do naszego sprzętu. Chodzi o to, by dbać o swoje dane i nie otwierać na oścież swoich drzwi. Skoro zamykamy swoje drzwi w mieszkaniu to dlaczego nie będziemy zamykać swoich telefonicznych i internetowych drzwi, ale dlaczego zachowujemy się tak jakbyśmy chcieli otworzyć je na oścież i dajemy wszystkim możliwość pobrania informacji o nas samych.

Story Page